Yatakhane Binaları
15650
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15650,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Yatakhane Binaları

Özellikle zorlu şantiye ortamları için hazırlanan zinde yatakhane binaları işçi kamplarıyla beraber hastaneler, okullar, sosyal tesis yapıları, spor ve turizm tesisleri gibi çok sayıda alana çözüm sunmaktadır. Karmod prefabrik teknolojisi ile uzun ömürlü kullanım özelliklerine sahip olarak üretilmektedir.

 

Prefabrik yapı modelinin en önemli özelliği çok sayıda kişinin konaklayacağı yapıların çok kısa sürede üretilip kurulum yapılabilir nitelikte olmasıdır. Yapının kullanılacağı şantiye ortamı, hastane veya öğrenci yurdu yeri belirlendikten sonra Karmod uzmanlarınca kısa sürede projelendirme yapılmaktadır. Uluslararası standartlara göre projelendirilen yapı birleşenleri teknolojik üretim hattında demonte vidalı sistemle ön üretim gerçekleştirilmektedir. Ön üretimi yapılan ürün yine uluslararası taşımacılık standartlarına uygun olarak kurulum yerine nakledilir. Karmod uzmanlarınca bir kaç gün gibi çok kısa sürelerde kurulum yapılan bina kullanıma hazır olarak teslim edilir.

Teknik Özellikler

İÇ RESİMLER

ÖRNEK YATAKHANE PLANLARI

Şantiye, işçi kampı yapı yerleşkelerinin en önemli unsurlarından olan yatakhane yapılarında uluslararası standartlarda yaşam alanlarının yanı sıra zinde mekânların sunulması da çok önemlidir. Şantiye ortamlarında fiziki olarak yoğun geçen bir çalışma günü sonunda tüm personelin yarın için zinde bir ortamda dinlenmiş olarak hazır olması gerekir. Çünkü yarın tekrar yorucu bir ortam onları bekliyor. İşte şantiye ortamlarının bu yorucu ortamları için Karmod mimar ve mühendisleri maksimum zindelikte rahatlık sunan mekânları hazırlamak için çalışıyor. Özenle hazırlanan maksimum rahatlıkta konforlu mekânlar huzurlu bir çalışma ortamı için tasarlanıyor.

 

İşçilerle beraber yönetici ve teknik personelin de konakladığı şantiye yapıları uluslararası standartlara göre tasarım ve üretim gerektirmektedir. Kişi sayısına göre ne kadar büyüklükte bir yapının gerektiği, kişi başına kaç metrekare yaşam alanının düştüğü, bir odada kaç kişinin kalabileceği, kişi sayısına göre havalandırma özelliklerinin nasıl olacağı, wc duş sayısı gibi unsurların uluslararası bir standartı var. Karmod 80’ı aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla uluslararası standartları tasarımdan üretime uygulayan bir markadır.

 

Karmod Dünya genelinde ses getiren büyük projelerin şantiye yapılarını üretti ve üretmeye devam ediyor. Dünyanın şu ana kadar tespit edilebilmiş en yüksek rezerve sahip doğalgaz içeren Azerbaycan’ın başkenti Bakü yakınlarında yer alan Şahdeniz 2 projesinin şantiye yapılarını Karmod üretti. Proje 2018 yılı itibariyle tamamlandığında tüm Avrupa’ya Türkiye üzerinden doğalgaz enerjisi sağlayacak.

 

İstanbul üçüncü havalimanı şantiyesinden Afrika’ya Ortadoğu’dan Rusya’ya büyük projelerin işçi şantiye yapılarıyla beraber yatakhane binalarında Karmod imzası var.