Prefabrik Toplu Konut Projeleri
15624
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15624,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Prefabrik Toplu Konut Projeleri

Kent nüfusunun kırsala göre sürekli artış gösterdiği ülkemizde son yıllarda artan konut açığının planlı bir şekilde giderilmesinde toplu konut projelerinin önemi kuşkusuz oldukça büyük. Geçmişte yaşadığımız çarpık yapılaşmanın olumsuz sonuçlarını ortadan kaldırmak amacıyla son dönemde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projelerinde ne kadar ağır yol alındığı da önemli bir gerçek. Bundan sonraki şehir yapılaşmalarında geçtiğimizde yaşadığımız olumsuz tecrübelerden dersler çıkartmak durumundayız. Yeni konut projelerinin altyapıdan görsel mimariye yapılacak çok iyi planlamalarla hem kalabalık şehir ortamının getirdiği trafik gibi olumsuzlukların azaltılmasına hem de huzur veren yaşam alanlarının hazırlanmasına katkıda bulunacak şekilde tasarlanması önemli. Karmod toplu konut projeleriyle şehirleşme ile ülkemizin her bölgesinde artan konut açığının planlı ve hızlı bir şekilde azaltılmasına önemli çözümler getiriyor. Toplu konut hazır evler her bölgemizin arazi yapısı ve iklim özelliklerine göre tasarlanmış olup konut sorununa güvenli ve hızlı üretim tarzı ile katkı sağlıyor.

Teknik Özellikler

Karmod toplu konut yapıları sektöründe gerçekleştirdiği teknolojik yatırımlarla uzun ömürlü yapı sınıfında evler üretiyor. Karmod’un üretimi olan evler prefabrik vidalı sistem hazır ev teknolojisi ile üretilmektedir. Uzman mimar ve mühendislerce tek katlı veya iki katlı modellerde hazırlanan konutların statik hesaplamalari ve mimari projeleri test edilerek gerçekleştirilmektedir. Tasarımı hazırlanan yapıların kurulum yapılacağı bölgenin iklim ve diğer coğrafi özellikleri özel detaylarıyla projeye aktarılmaktadır.   Karmod evlerin en önemli özelliği proje sonrası hızlı üretim ve hızlı kurulum avantajına sahip olmasıdır. Bu durum toplu konut projelerinin klasik üretim modellerine göre kıyaslanamayacak ölçüde kısa sürede gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Prefabrike hazır evler teknolojik hızlı üretimin getirdiği avantajın yanı sıra uzun ömürlü yapı modeline sahiptir. Güvenli ve ekonomiktir.   Dünya genelinde toplu konut projeleri gerçekleştiren Karmod, Irak’ta gerçekleştirdiği proje ile Dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Irak’ta Başkent Bağdat ve Kut şehirlerinde kurulan 7 ay gibi çok kısa bir sürede bin 884 adet konutun üretimini gerçekleştirdi. Bu proje tek seferde gerçekleştirilen Dünyanın en büyük prefabrik toplu konut projesi olma özelliğine sahip. Karmod’un üretimini gerçekleştirdiği bu konutlarda 10 binin üzerinde insan yaşıyor. Proje kapsamında okul, sağlık merkezi, spor salonu, yerel yönetim binası, spor salonu gibi sosyal tesis yapılarının yapımını da Karmod gerçekleştirdi.   Irak’ta, Venezüella’da, Libya’da, Nijerya’da, Afrika genelinde ve ülkemizin hemen hemen tüm illerinde Karmod prefabrik hazır evler güvenle kullanılıyor.