Sık Sorulanlar
Karmod prefabrik evler hakkında sık sorulan soruları sizler için cevaplıyor
Prefabrik Ev Soruları, prefabrik soru cevaplar, prefabrik ev sık sorulan sorular
17161
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17161,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Sık Sorulanlar

Sık sorulan sorular ve cevaplarına aşağıdan ulaşabileceğiniz gibi aklınıza takılan herhangi bir soruda bize 444 20 35 numaralı telefondan veya info@karmod.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Ürünlerimizi daha yakından görmek isterseniz sizleri showroomlarımıza bekliyoruz.

Merak Edilenler ve Cevapları

Karmod prefabrik evler rüzgâr ve depreme dayanıklı mıdır, sadece yazlık amaçlarla mı kullanılır ?

Türkiye’nin tüm iklim bölgelerinde, konutlar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir sağlamlık ve yalıtım sistemi ile üretilmektedir. Prefabrike Evler 8.5 şiddetinde depreme ve rüzgâra dayanıklıdır.

Türkiye’nin her yerinde üretim gerçekleştirmekte misiniz?

Karmod Türkiye’nin illerinde ve ilçelerinde üretim yapmasının yanında, ürünlerini Dünya’nın 4 kıtasına ulaştırarak ürünlerini siz müşterilerimize teslim etmektedir.

Satın alacağımız prefabrik evler garantili midir, ömrü kaç yıldır?

Sektörünün öncüsü Karmod olarak; ürettiğimiz hazır evlere 2 yıl firma garantisi vermekteyiz. Konutlarımızda kullanılan malzeme betopan malzemedir. Betopan tedarikçi firmamız TEPE BETOPAN malzemeyi dış şartlara karşı dayanıklı ve 50 yıl garantili olarak üretmektedir. Binanın taşıyıcı sistemi ise dış doğa irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanmaz olarak imal edilip ömrü uzatılmıştır.

Prefabrik binaların yapılması sırasında ruhsat gerekli midir?

Ruhsat binanın kurulacağı yerleşim yerlerine dâhil olan Belediyenin inisiyatifindedir. Ruhsat almak için mimari, elektrik, mekanik planları ve zemin etüdü müşterilerimiz tarafından hazırlanmaktadır. İsteğe bağlı olarak binanın statik hesaplarını opsiyonel seçenek olarak firmamız vermektedir. Binanın kurulacağı mevki belediyelik yerde ise ruhsatın temin edilmesi gerekmektedir.

Prefabrik konutlar da en fazla kaç katlı yapılabilir ve betonarme binaların üzerine kurulabilir mi?

Binalarımız tek katlı, 2 katlı ve çok katlı yapılabilmektedir, Betonarme binanın üzerinde çatı gibi engel unsur yok ise tek veya iki katlı olarak betonarme binaların üzerine kurulabilmektedir.

Konutlarda ve iki katlı evlerde ara kat ses geçirir mi? Ses yalıtımı nasıl sağlanmaktadır?

Binaların statik hesapları ilgili standartlar olan TS 648, TS 498, TS 11.372 gibi yönetmeliklere göre yapılmaktadır. Ara katlar ses yalıtımlı malzemeler ile kaplanarak ses iletimi minimize edilmektedir.

Prefabrik evler zeminde nereye ve nasıl inşa edilir?

Ön üretimli prefabrik konut önceden hazırlanmış beton zemin üzerine kurulur. Konutlar beton zemine montajı ankrajlar ile veya çelik dübellerle yapılmaktadır. Bu şekilde bina ve beton birlikte hareket etmektedir.

Prefabrik Konutlar da istediğimiz projenin uygulaması yapılabilir mi?

İstediğiniz proje ürettiğimiz standart aks ölçülerimize uyumlu olduğu sürece yapılabilir.

Prefabrik Konutlarda sıcak ve soğuk bölgeler için ısınma ve soğutma nasıl sağlanır?

Kış için soba, klima, doğalgaz veya elektrikli sobayı konutlarınızda rahatlıkla kullanabilir, yaz aylarında ise klimayla evinizi soğutabilirsiniz.

Prefabrik konutlar da soğuk bölgeler için çözümünüz nedir?

Dış duvar ve çatı, binanın yapılacağı bölgenin iklim şartları göz önüne alınarak TS 825’e uygun olarak tavsiye edilen yalıtımı sağlayacak şekilde üretilmektedir. Evlerde sağlanan ısı değerleri Türkiye’nin her bölgesi için uygundur. Ek olarak panellerimizin C profilleri arasında yalıtım malzemesi yer almaktadır.

Prefabrik binamın nakliyesi ne şekilde yapılmaktadır?

Prefabrik binaların nakliyesi tır, tren, gemi veya kargo uçakları ile gerçekleştirilmektedir.

Verdiğiniz fiyatlara dâhil olan hizmetler ve malzemeler nelerdir?

Prefabrik binanın kaba montaj işlemlerinin tamamlanması, bina malzemeleri (duvar panelleri, birleşim malzemeleri, tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplama malzemesi), ev kapıları, pencereleri ve camlarının montajı fiyatlarımıza dâhil olan hizmetler ve malzemelerdir.

Prefabrik konutlarda teslim süreniz nedir?

Örnek olarak tek katlı 100 m2 bir ev veya bina o anki üretim durumumuza göre 2 -15 gün arasında imal edilerek, sevk edilmeye hazır hale getirilir. Sevkiyattan ve zemin betonu tarafımıza teslim edildikten sonra da 5 günde yapının montajı tamamlanarak tarafınıza teslim edilir.