Prefabrik Şantiye Binaları
15647
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15647,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Prefabrik Şantiye Binaları

Planlı bir takvimle ilerleyen büyük projelerin hız gerektiren yapı ihtiyaçlarına Karmod güvencesi ile prefabrik şantiye yapı çözümleri üretiyoruz. İnşaattan maden ocaklarına, yol yapımdan hava limanına, doğal gazdan petrole Dünyanın çok sayıda büyük projesinin şantiye yapılarını kurduk ve kuruyoruz. Karmod olarak yılın her günü ortalama 10 ayrı ülkede şantiye projelerimiz devam ediyor.

 

Prefabrik şantiye yapılarında uzmanlık, hız, güven, zindelik ve ekonomik çözüm önem taşıyor. Karmod teknik ekibi uluslararası iş güvenliği ve şantiye yapı standartlarına hâkim uzmanlarıyla konaklayacak yönetici, teknik ekip ve işçi sayısına göre en ideal projelendirmeyi gerçekleştirmektedir. Bir şantiyede yer alan işçi yatakhanesinin uluslararası standartlarda kaç metrekare olacağı, bir odada kaç kişi konaklayacağı, havalandırma sisteminin nasıl olması gerektiği, wc duş ünite sayısı gibi detaylar Karmod uzmanlığında ergonomik şekilde projeye yansıtılmaktadır.

Teknik Özellikler

ÖRNEK ŞANTİYE PLANLARI

Karmod prefabrik şantiye binalarında yapı güvenliği de üst düzeyde. Teknik ofiste mühendislerce hazırlanan statik hesaplamalarına göre projelendirme uzmanlarca yapılmaktadır. Yapı statiği için önem taşıyan unsurlar mimari projeye özenle yerleştirilmektedir. Duvardan çatıya kadar Karmod yapılarını oluşturan tüm malzemelerde kalite belgeli üretimler tercih edilmektedir. Üretim süreçlerine uygun özellikte bilgisayarda hazırlanan proje teknolojik üretim hattında tüm detaylarıyla bire bir imal edilerek üretimden montaja kalite kontrol süreçlerinden geçen yapının güvenliğini üst düzeye taşımaktadır.

 

Karmod işçi şantiye yapılarının bir diğer özelliği de zinde mekânlar sunmasıdır. Yoğun çalışma temposunun getirdiği fiziki yorgunlukla beraber zaman zaman stresin üst düzeye çıktığı şantiye ortamlarında gerek yöneticilerin, gerek teknik ofisin gerekse tüm işçilerin için zindelik sağlayacak mekânlar çok önemli. Yönetici ve teknik personel için ergonomik bir çalışma ofisi ne kadar önemli ise bir şantiye işçisi için de yoğun geçen yorucu bir mesai gününün ardından zinde bir yatakhane ortamında günün yorgunluğunu atabilmeli. Veya bir öğle paydosunda yemek yerken aynı zamanda dinlenebileceği rahat bir mekân sunan yemekhane ortamı.

 

Karmod’un bir diğer üstünlüğü hız ve ekonomi. Karmod satıştan projye üretimden montaja iyi organize olmuş senkronize ekipleriyle güven veren şantiye yapılarını maksimum hızla beraber ekonomik avantaj sağlayan fiyatlarla üretim gerçekleştiriyor. Karmod’un üretimini gerçekleştirdiği şantiye yapılarının temel özelliği vidalı sistem de monte üretime sahip olmasıdır. Bu özellik projeniz tamamlandığında yapıların kolayca sökülerek başka projenizde tekrar tekrar değerlendirilmesine imkân sağlamaktadır.

 

Dünyanın bugüne kadar 83 ülkesinde çok sayıda büyük projenin prefabrik şantiye yapılarına çözüm ortağı olan Karmod insanlığa umut olacak yeni projelerin başlangıcında yer almaya devam ediyor.