Prefabrik Yapı
15643
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15643,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Prefabrik Yapı

Prefabrik yapı günümüz modern yapı mimarisinin en gözde ve tercih edilen yapı modelleri arasında yer almaktadır. Tasarımdan üretime her aşaması teknoloji ile yürüyen bu yapı modeli özellikle yüksek yapı güvenliği, hızlı projelendirmesi, hızlı üretim ve kurulumunun yanı sıra oldukça ekonomik oluşu ile gözde.

 

Sektörde şu ana kadar 83 ülkeye ulaşan ihracatıyla öncü konumunu sürdüren Karmod üretimlerini kaynaksız vidalı demonte sistem teknoloji kullanarak gerçekleştirmektedir. Karmod her biri alanında eğitimli ve deneyim sahibi uzmanlardan oluşturduğu teknik ofisinde prefabrik yapı ile şantiye yapılarından sosyal tesis yapılarına çok sayıda yaşam alanını projelendirerek özenle tasarlamaktadır. Ürünün kullanılacağı bölgenin arazi yapısından iklime coğrafi özellikleri dikkate alınarak statik hesaplamaları projeye yansıtılmaktadır.

Teknik Özellikler

Projelendirmesi teknik ofiste hazırlanan yapı tasarımı makina üretim zincirinin yer aldığı bant üretim hattında vidalı sistem teknoloji ile demonte ön üretim gerçekleştirilmektedir. Tasarım teknoloji uyumuyla yapıyı oluşturan tüm detaylar porje ile bire bir detaylarda kısa sürede hazırlanmaktadır. Ön üretimi gerçekleştirilen prefabrik yapı uluslararası nakliye standartlarında kurulum yerine sevk edilmektedir. Karmod uzmanlarınca kısa sürede montajı tamamlanan yapı kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir. Tüm bu süreçler birkaç günle ifade edilen çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

 

Hazır yapıların getirdiği bir diğer kolaylık ve avantaj modelin başka ustalara gereksinim duyulmadan hazırlanabilir özellikte olmasıdır. Yapıyı oluşturan duvar, çatı, pencere, iç ve dış kapılar, elektrik tesisatı ve aydınlatma armatürleri, atık – temiz su tesisatı ve armatürleri, çatı kaplaması, boyası vb. tüm detaylar başka ustalara gerek duymadan Karmod tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu durum işçilikten ekonomi sağlamaktadır.

 

Biraz da Karmod’un üretimlerinden bahsedelim. Prefabrike yapı, ofis, sosyal tesis binası, toplu konutlar, okul ve hastane yapıları, laboratuvarlar, şantiye yapıları, yatakhaneler, yemekhaneler, wc duş üniteleri vb. tüm yaşam alanları Karmod’un üretimleri arasında yer almaktadır.

 

Ev modelleri modern tarzları ve müşteri beklentilerini de içeren yapısıyla son derece geniş kullanım özelliğinde ferah mekânlı planlara sahip olup yüksek konfor içermektedir. Tek katlı ve iki katlı modellerimiz arasında çok alternatifli planlarda her tarza hitap eden tasarımlar yer almaktadır.

 

Şantiye yapıları Karmod’un bir diğer uzmanlık alanı içerisinde yer almaktadır. Şahdeniz 2, İstanbul üçüncü havalimanı, petrol arama şantiyeleri, yol ve inşaat şantiyeleri gibi Dünyanın çok sayıda büyük projesinin şantiye yapılarının üretim ve kurulumunu gerçekleştiren Karmod hızlı üretimi ve kurulumu ile tercih edilen markadır. Hız gerektiren büyük projelerde tam zamanında teslimatıyla önemli destek sunmaktadır. Karmod’un ürettiği zinde ve konforlu yaşam alanları arasında yönetici ve teknik personel ofisleri, yatakhane, yemekhane, özel laboratuvarlar, sosyal alanlar ve wc duş üniteleri yer almaktadır.