Prefabrik Ev
Karmod tasarımla beraber kalite üstünlüklerine sahip prefabrik ev ürünleri üretim süreci teknolojik bant sisteminde gerçekleştirilmektedir.
prefabrik ev, evler, prefabrik ev fiyatları, prefabrik ev modelleri
15371
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15371,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Prefabrik Ev

Ev tarzına getirdiği yenilikçi modüler tasarımlarıyla prefabrik ev modern hayatın yeni yaşam kültürü oldu. Tek katlı veya iki katlı olarak çok sayıda her biri birbirinden güzel popüler yaşam alanlarının yer aldığı tasarımlar Karmod güvencesi ile beğeninize sunuluyor.

 

Her birinde modern mimarinin yeni tarzları müşteri beklentileri de dikkate alınarak mimar ve mühendislerce özenle yansıtılıyor. Prefabrik ev modelinin getirdiği avantajlar da planlarda maksimum konfor içeren yaşam alanları olarak yerini alıyor. Bu avantaj yapı modelinin, klasik mimarinin bir zorunluluğu olan kolon ve krişler gibi mekânı daraltan unsurlara ihtiyaç duymamasıdır.

Tasarımla beraber kalite üstünlüklerine de sahip Karmod hazır evlerin üretim süreci teknolojik bant sisteminde gerçekleştirilmektedir. Müşterinin beğendiği ev modeli imalat projesi ile üretim hattına alınarak yapı birleşenleri her detayıyla proje ile bire bir nitelikte bant sisteminde hazırlanmaktadır. Duvardan çatıya, pencereden kapıya de-monte ön üretimi modern tesislerde gerçekleştirilen ev birleşenleri kurulum yerine sevk edilmektedir. Bir kaç gün gibi çok kısa sürede yerinde kurulumu gerçekleştirilen hazır ev kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir.

 

Karmod hazır evin dış duvar panelleri çift yönlü betopan levhalar arasına strafor konularak üretilmiş olup 10 cm kalınlığa sahiptir. Duvarlar yüksek ısı ve ses yalıtımına sahiptir. Bina her duvar panelinde yer alan H taşıyıcılara montajlanarak ilerler. Yapı montaj sonrası H alanlarda yer alan bağlantı aparatları kullanılarak uzun çelik vidalarla zemin betonuna sabitlenmektedir.

 

Prefabrike yapının çatı sistemininde kaynaksız vidalı sisteme sahip çatı makasları kullanılmaktadır. Çatı makasları dış duvar birleşenlerinde yer alan H direkler üzerine oturtularak yapı statiği sağlanmıştır. Çatı makasları üzerinde yer alan U’lara yine metal âşıklar montajlanarak çatı örtüsü kaplanmaktadır. Çatı örtüsünde metal kiremit veya shingle gibi farklı kaplama alternatifleri uygulanabilmektedir.

 

Hazır evin önemli avantajlarından biri de başka ustalara gereksinim duymamasıdır. Ev modüler ön üretimli hazırlandığından yerinde elektrikten suya, boya veya özel kaplamalarına kadar Karmod uzmanlarınca kurulum yapılmaktadır. Bu durum özellikle usta sorununun yaşandığı illerimizde büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Karmod hazır evin üretimi gibi kurulum süreci de çok kısa sürede tamamlanmaktadır. Ortalama 100 metrekarelik bir konutun montajının tamamlanma süresi 3-4 gün kadardır. Bu süre zarfonda evin duvarları, çatısı ve kaplaması, yağmur dereleri, çelik kapı ve iç panel kapıları, PVC ısı camlı pencereleri, elektrik ve su tesisatı ile beraber armatürleri merkezi şebeke bağlantısı yapılarak kullanılabilecek şekilde tamamlanmaktadır. Hazır evlerin dış cephelerinde yapıya değer katan kaplama alternatifleri de Karmod’un özel uygulamaları arasında yer almaktadır.