Eğitim ve Okul Binaları
15727
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15727,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Eğitim ve Okul Binaları

Geleceğin varisleri çocuklarımıza huzur ve güvenle dolu yeni bir Dünya için hayallerini geliştirecekleri, insanlığa ümit olacak projelerin fikri altyapısını oluşturacakları, dinginlik veren prefabrik okul ve okul binaları üretiyoruz.

 

Uzun ömürlü prefabrik yapılarımızla eğitim kurumlarının okul ve derslik ihtiyaçlarına kısa sürede üretim ve kurulum gerçekleştirerek hızlı çözüm getiriyoruz. Karmod okul yapıları tek katlı veya iki katlı modelde mekânın konumuna özel büyüklükte tasarlanıp üretilebilmektedir. Yapı planlarının projelendirilmesinde Milli Eğitim Bakanlığı öğretim kurumları standartları yönergesi ile beraber uluslararası standartlar dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

Teknik Özellikler

OKUL İÇİ RESİMLER

Devlet okulu veya özel eğitim kurumu olsun yapıda eğitim görecek öğrenci sayısı ve dersliklerle beraber detayları ilgilendiren hususlar özenle hazırlanmaktadır. Derslik büyüklüğü, öğrenci kapasitesi, havalandırmaları, tavan yüksekliği, koridor standartları, merdiven özellikleri, kapı ve pencere açılım yerleri ve büyüklük ölçülendirmeleri, lavabo ve wc alanları gibi detaylar standartlar içerisinde planlanarak üretilmektedir.

 

Okul içerisinde yer alacak bölmeler derslikler, müdür odası, müdür yardımcısı ve öğretmen odaları, kütüphane, arşiv, laboratuvar, rehberlik ve ölçme değererlendirme servisi odası, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı, kantin, yemekhane, wc üniteleri, atölye (meslek ve teknik eğitim kurumları için) Milli Eğitim Bakanlığı standartlarında üretim içermektedir. Yine anaokullarında yer alan oyun ve etkinlik odası, uyku odası, yemek odası, tuvalet ve lavabo ölçüleri aynı standartlarda projelendirilip üretilmektedir. Bunlara ek olarak müzik dersliği, resim dersliği, teknoloji ve tasarım dersliği, ilk yardım dersliği, kız ve erkek öğrenci revirleri, teneffüshane, uygulama atölyeleri okul türüne göre bina içerisinde tasarlanmaktadır.

 

Karmod anaokulundan ilköğretime, liseden üniversite yerleşkesine çok sayıda okulun yapımını gerçekleştirmiştir. 2013 yılında Bitlis ilimizin farklı ilçelerinde 10 adet okulu 3 ay gibi kısa bir sürede üreterek kurulumunu yaptık. Yine Gümüşhane Lisesi ve Kelkit İmam Hatip Lisesi eğitim yapılarını çok kısa sürede üreterek 20 gün gibi kısa bir sürede kurulumunu gerçekleştirdik.

 

Karmod’un uzman teknik ofisinde projelendirilerek vidalı demonte ön üretim sistemiyle hazırlanan eğitim yapılarımız uluslararası nakliye standartlarıyla kurulum yerine sevk edilmektedir. Karmod uzmanlarınca montajlanan yapı çok kısa sürede kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir. Uzun ömürlü güvenli yapı modeline sahip prefabrik yapılarımız 10 cm duvar kalınlığı ile maksimum ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Kamudan özele eğitim kurumlarına getirdiğimiz hızlı üretim ve kurulumlu güven veren yapılarımızla eğitime desteğimiz devam edecek.