Çelik Evler
15439
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15439,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Çelik Evler

Çağdaş yapı güvenliğinde gelinen son noktada çelik ev yapı modeli yer alıyor. Esnek yapısıyla son kırılgan olmayan özelliğe sahip çelik son yıllarda ev modellerinde de yüksek güvenlik içermesi sebebiyle tercih ediliyor. Çelik yapısal olarak çok hafif olması özelliğinin aksine oldukça mukavemet ve dayanımı yüksek bir malzemedir. Yapılarda detay çözüm kolaylığı ile beraber estetik uygulamalara imkân verir.

 

Belki farkında değiliz ama çelik hayatın her alanında kullanılıyor. Peki, çelik nerelerde kullanılır. Çeliğin en temel kullanım yerleri arasında yapı sektörü yer almaktadır. Uzun ebatlı asma köprülerin harekete izin veren esnek özelliği ile vazgeçilmez taşıyıcı malzemesidir. Oldukça da uzun ömürlüdür. Otomotiv sektöründe de hem dayanım hem de hafif olması nedeniyle tercih edilmektedir. Hatta bir arabanın yüzde 55 ila yüzde 70’ini çelik oluşturur. Lastikler, şanzıman, motor iç parçaları, direksiyon, emniyet kemerleri ve kayışlar, egzozlar, gövde ve şasiler gibi çok sayıda dayanım ve güvenlik getiren alanlarında çelik malzeme kullanılır.

Teknik Özellikler

EV İÇİ RESİMLER

Bu yazımızın konusunu oluşturan yapı sektöründe ise çelik malzemeden okullar, hastaneler, satış ve yönetim ofisleri, spor tesisleri, spor salonları, turizm tesisleri, sosyal tesis yapıları, villa ve konutlarla beraber çok sayıda yapı tasarlanarak kısa sürede üretilebilmektedir. Çelik estetik ve güven veren yapı mimarisinin en temel elementidir.

 

Karmod kalite güvencesi ile üretilen çelik ev modelleri ile yüksek yapı güvenliğinin yanı sıra son derece estetik tasarımda evler sunuluyor. Karmod, özellikle deprem kuşağında yer alan ülkemiz için yüksek güvenlik içeren yapıları mimar ve mühendislerden oluşan ekibiyle konforlu mekânlar içeren tasarımda alternatifli planlarla hazırlayarak müşterilerinin beğenisine sunuyor. Çelik malzeme deprem esnasında esnek özelliği ile saga sola hafif esnemelerle hareket ederek kırılma yapmaz.

 

Tasarım uzmanlarınca son derece ergonomik planlarda hazırlanan Karmod yüksek güvenlik içeren çelik evler konfor sunan zinde mekânlara sahip. Özgün tasarımlar Karmod’un teknolojik çelik ev üretim hattında yüksek güvenlik içeren çelik profillerden kısa sürede hazırlanmaktadır. Tamamen vidalı sisteme sahip demonte özellikteki yapılar uluslararası nakliye standartlarında kullanım yerine taşınmaktadır. Yerinde Karmod uzmanlarınca montajlanan evler kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir. Evi oluşturan duvar ve çatı ana karkası tamamen çelik profillerden oluşmaktadır. Çelik üzerine içten ve tıştan son derece esteki uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamalar arasında ahşap kaplama, taşonit kaplama, cam ve kompozit cephe kaplama uygulamaları yer almaktadır.