Cezayir’de Lojman Konutları Kurduk -
Cezayir’de lojman konutları kurduk
cezayir konut, cezayir prefabrik, afrika prefabrik
17785
single,single-post,postid-17785,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

Cezayir’de Lojman Konutları Kurduk

Kuzey Afrika ülkelerinden Cezayir’in 950 km. güneyinde bulunan Beşar bölgesinde 28 konutun kurulumunu gerçekleştirerek teslim ettik. 45 gün gibi kısa bir sürede kurulumu gerçekleştirilen konutlar bölgede inşa edilecek hastane kompleksinin yapımında görev alacak yönetici ve mühendislerin aileleriyle konaklayacağı lojman ev olarak kullanılacak. Hastane projesi tamamlandığında konutlar bölge halkının kullanımına verilecek.

Karmod üretim tesislerinde kaynaksız vidalı teknoloji ile demonte ön üretimli hazırlanan evler deniz yolu konteyner taşımacılığı ile Cezayir’e gönderildi. Karmod ekiplerince yerinde kurulum gerçekleştirilerek teslim edildi.

Aynı çatı altında ikiz bina planının da kullanıldığı 28 adet konutun toplam metrajı 2 bin 706 metrekare. Projede 3 farklı metrajda plan kullanıldı. Yöneticilerin kullanacağı lojmanlar 170 metrekareden oluşmakta olup toplam 5 adet. Diğer yapılar ise 3 adet 92 metrekare ve 20 adette 79 metrekareden oluşuyor.

Konutların tavan yüksekliği 250 cm olup kendinden fugalı panel sistemi kullanıldı. İkiz konutların ara duvarlarında ses izolasyonu için karkaslı sistem taşyünülü panel tercih edildi. Sıcak iklim şartları göz önüne alınarak çatı sisteminde OSB üzerine mebran serilerek metal kiremit örtüsü gerçekleştirildi. Yine iç tavan kapama levhalarının üzerine çift kat camyünü sergi kullanıldı. Ana kapıda çelik kapı, tüm pencereler çift açılımlı pvc pencere kullanılarak sineklik uygulandı.